VYROBTE SI OLEJ NA VOUSY

.

Na trhu je obrovské množství olejů na vousy, pokud nevíte jaký si vybrat tak si zkuste vyrobit svůj vlastní. Výroba je jednoduchá a navíc budete mít jistotu, co na své vousy dáte.

K výrobě samotného oleje budete potřebovat dvě základní ingredience – nosný rostlinný olej a kvalitní esenciální olej. Je to trochu jako vaření, přidáte trochu toho a pak tamtoho a nakonec dojdete k výsledku a k vůni, která vám nejvíce vyhovuje.

Rostlinný olej je světlá a koncetrovaná látka, která vytváří základ vašeho oleje. Esenciální oleje jsou získávané vymačkáváním aromatu z rostlin nebo květin. Do oleje na vousy se používají v menším množství. Pokud to s nimi přeženete, mohou způsobit podráždění pokožky. Pokud máte citlivou pokožku, buďte s přidáváním esenciálních olejů velmi opatrní.

Pro výrobu budete potřebovat:

-Misku, ve které olej umícháte a lžičku.

-lahvičku s pipetou

– 2 polévkové lžíce rostlinného oleje.

Jako nosný olej můžete použít:

Kokosový olej

Jojobový olej

Arganový olej

Mandlový olej

Konopný olej

Meruňkový olej

Olej z vinné révy

Rýžový olej

Ricinový olej

-5-10 kapek vašeho oblíbeného esenciálního oleje.

Jaké esenciální oleje vybrat?

eukalyptus – zklidňuje podrážděnou kůži

cedrové dřevo – je skvělou prevencí proti akné

citronová tráva nebo máta – povzbudí a osvěží pokožku

další esenciální oleje se používají primárně kvůli jejich specifické vůni, něž že by měli výrazný blahodárný účinek pro vaše vousy.

Můžete tedy zvolit například:

Santal

pačuli

vanilka

palisandr

hřebíček

skořice

šalvěj

limetka

pomeranč

 zelený čaj

pomeranč

V misce smíchejte nosný olej (pokud používáte kokosový olej, zahřejte ho ve vodní lázní a následně přelijte do misky), přidejte 5-10 kapek esenciálního oleje. Vše pořádně promíchejte a přelijte do lahvičky s pipetkou a máte hotovo.